• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Español
Питання, які не належать до компетенції Генерального консульства
Опубліковано 10 січня 2017 року о 18:25

До компетенції консульської установи не відносяться питання, пов’язані з:

 • оформленням запрошень громадянам України для в’їзду до Іспанії;
 • оформленням та продовженням громадянам України віз для вʼїзду до іноземних держав;
 • оформленням дозволу на проживання в Іспанії;
 • набуттям громадянства Іспанії;
 • набуттям статусу біженця в Іспанії;
 • наданням довідок про міграційні переміщення осіб;
 • оформленням "внутрішніх" паспортів громадянина України та вклеюванням фотокарток до них при досягненні особами 25-та 45-річного віку;
 • оформленням, обмін посвідчень водія;
 • проставленням штампа "апостиль" на офіційні документи;
 • "омологацією" чи підтвердженням дипломів про освіту;
 • наданням сприяння громадянам України у пошуку роботи на території Іспанії тощо.

Також консульські посадові особи не можуть прискорити оформлення паспорта України для виїзду за кордон, оформлення клопотання про залишення на постійне проживання, вихід з громадянства України.

Оперативному вирішенню підлягають тільки ті питання, які повʼязані з наданням консульських послуг безпосередньо в консульській установі.

Чи може консульська посадова особа надавати послуги адвоката?

Консульські посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів; не надають грошей у борг, не сплачують готельнi та iншi рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити громадян від відповідальності.

Якщо я хочу відвідати одну з країн, що входять до зони дії Шенгенської угоди, в якому Посольстві я маю відкривати візу?

Після набуття чинності рішенням ЄС щодо запровадження безвізового режиму поїздок для громадян України новий порядок надає право на безвізовий в’їзд для короткотермінового перебування в державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів з приватною метою: туризм, відвідання родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо.

Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, громадянам України необхідно мати закордонний біометричний паспорт (https://dmsu.gov.ua/poslugi/dokumenti-dlya-vijzdu-za-kordon.html). Крім цього, також необхідно мати під час кожної подорожі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність медичної страховки й достатніх фінансових засобів на весь час перебування і намір повернутися до місця проживання. Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) також можуть в’їжджати на територію ЄС за наявності шенгенської візи.

Водночас питання в’їзду та перебування іноземців на національній території (у тому числі оформлення в’їзних віз, інших дозволів на перебування, вимоги при перетині іноземцями кордону тощо) належить до виключної компетенції органів влади тієї країни до якої здійснюється в’їзд. Відтак перед поїздкою радимо проконсультуватися з консульською установою тієї держави, до якої Ви маєте намір подорожувати.

Чи можу я оформити в Консульстві паспорт громадянина України ("внутрішній") або вклеїти до нього фотокартку у зв’язку з досягненням 25-ти чи 45-тирічного віку?

Оформлення паспорта громадянина України ("внутрішнього") та інші дії здійснюються винятково в Україні. З детальною інформацією з цього питання Ви можете ознайомитись на сайті Державної міграційної служби України за посиланням https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni.html .

Куди звертатися, щоб поставити апостиль на документи?

На документи, видані офіційними органами чи установами України, штамп «апостиль» можна поставити лише на території України. 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів» апостиль проставляється:

 • Міністерством освіти і науки – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки (дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші);
 • Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України (свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки);
 • Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

У Генеральному консульстві України в Барселоні Ви можете нотаріально оформити довіреність на ім'я Вашого представника для виконання дій, пов'язаних з проставленням штампа "апостиль" на Ваші документи в Україні.

Більш докладно про порядок і процедуру проставлення апостиля вказаними вище органами влади в Україні Ви можете дізнатися, ознайомившись з інформацією на офіційних вебсайтах за такими посиланнями: https://mon.gov.ua/ua/tag/apostil (Міністерство освіти), https://minjust.gov.ua/dep/ddr/poryadok-prostavlennya-apostilya (Міністерство юстиції), https://mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dokumenti-ta-notarialni-diyi/apostil (МЗС).

На документи, видані в Іспанії, апостиль проставляється відповідними уповноваженими органами Іспанії.

Такими органами в Іспанії є: Міністерство юстиції та його територіальні підрозділи, урядові секретаріат вищих судів юстиції, нотаріальні колегії та ін. Більш докладну інформацію щодо проставлення апостиля на документи, видані в Іспанії, можна знайти на вебпорталі Міністерства юстиції Іспанії.

Як оформити пенсію громадянину України?

З цього питання слід звертатися до територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем реєстрації в Україні.

Призначення, перерахунок та виплата пенсій є компетенцією виключно Пенсійного фонду України.

Поштова адреса: 01601, м.Київ-14, вул. Бастіонна, 9

Електронна пошта: [email protected]

Факс: (044) 284-73-37

Офіційний веб-сайт: https://www.pfu.gov.ua/

Присутність на Facebook.com: Пенсійний фонд України

Телефонний контактний центр Пенсійного фонду України:

0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів по всій Україні - безкоштовно)

Приймальня громадян Пенсійного фонду України:

м. Київ, вул. Бастіонна, 9, окремий вхід в приміщення зі сторони вулиці Сергія Струтинського.

Як оформити отримання матеріальної допомоги при народженні дитини?

З цього питання слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні.

Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією виключно Міністерства соціальної політики України: м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601

Тел. +38 (044) 289-66-89; +38 (044) 226-24-45

Факс +38 (044) 289-00-98

Офіційне інтернет-представництво: https://www.msp.gov.ua/

Eлектронна адреса: [email protected]

Які правила переміщення предметів через митний кордон України?

Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної митної служби України.

Поштова адреса: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г

Телефони: +38 (044) 247-26-06, +38 (044) 247-27-06

Факс: +38 (044) 247-28-51, +38 (044) 489-02-12

E-mail: https://customs.gov.ua/

Телефон довіри: +38 (044) 481-20-41

Якщо я маю дозвіл на проживання в Іспанії, яким чином я можу обміняти українське посвідчення водія на іспанське?

З питання обміну водійських прав необхідно звертатись до територіального підрозділу Головного управління дорожнього руху (Dirección General de Tráfico) Міністерства внутрішніх справ Іспанії за місцем Вашого проживання в Іспанії.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux