Портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Español
Часті запитання
Опубліковано 22 січня 2015 року о 11:32

Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Непотрібно. Консульський прийом здійснюється кожного понеділка, вівторка, середи, п’ятниці з 9:30 до 13:30  без попереднього запису, в порядку живої черги. Щочетверга здійснюється прийом за попереднім погодженням громадян певних категорій (інваліди, тяжкохворі).

Контактна інформація щодо адреси, телефонів, адреси електронної пошти Генерального консульства міститься на сайті ГКУ в Барселоні.

Чи можу я подати документи на закордонний паспорт/отримати готовий закордонний паспорт поштою?

Ні, подача документів для оформлення закордонного паспорта та отримання готового закордонного паспорта здійснюється виключно особисто, якщо особа досягла 16 років.

У яких випадках я можу залишити собі старий паспорт після оформлення у консульському відділі нового?

Відповідно до п. 3.7. Порядку оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон від 09.01.2006 р. після оформлення громадянинові України паспорта в консульській установі його попередній паспортний документ підлягає вилученню, анулюванню, списанню та знищенню.

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після перенесення віз.

Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Де я можу подивитися, чи готовий мій паспорт?

Список нових паспортів, які надходять в консульство, розміщений на сайті http://barcelona.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport  в розділі «Консульські питання» - «Перелік консульських дії» - «Паспортні дії». Ви можете перевіряти, чи вже прийшов ваш паспорт. Звертаємо Вашу увагу, що попередній паспорт має бути зданий при отриманні нового.

Я проживаю в Іспанії і втратив свій закордонний паспорт. Як можна оформити новий паспорт через Консульство?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою. На підставі отриманої з поліції заяви, а також документів, визначених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон, Вам може бути оформлено паспорт через Консульство.

Чи можна продовжити термін дії проїзного документа дитини в Консульстві?

Ні, проїзні документи дитини не продовжуються.

Чи можна оформити проїзний документ дитини в Консульстві?

Проїзний документ дитини видається лише органами Державної міграційної служби Україні. У разі потреба самостійного виїзду дитини за кордон у Консульстві дитині може бути виготовлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках авіаквиток до України, чи зможу я виїхати з Іспанії на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Іспанії. Вам необхідно звернутися особисто до Консульства для того, щоб оформити посвідчення особи на повернення в Україну.

Ви маєте надати Ваш закордонний паспорт та копію 1-ї сторінки, оригінал та копію всіх сторінок внутрішнього паспорта громадянина України, дві фотокартки та заповнену заяву-анкету (видається у Консульстві), а також сплатити консульський збір за оформлення документа (27 євро).

Чи можу я оформити довіреність на відстані?

Ні, нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консульською посадовою особою.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно чинного законодавства у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк такої заяви можна отримати в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

Як я можу втратити/вийти з громадянства України?

Статтею 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Ст. 18 Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин (ка), що виїхав (ла) на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном).

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийдете з громадянства України.

Чи можна в Консульстві поставити штамп «Апостиль» на моїх українських документах (свідоцтві про народження/про шлюб/про переміну імені/смерті, рішенні суду, довідці про несудимість тощо)?

Ні, проставлення штампу «Апостиль» не належить до компетенції Консульства.

У залежності від виду документу «Апостиль» проставляється:

  • Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;
  • Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.
  • Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

Чи можу я отримати в Консульстві довідку про несудимість з печаткою «Апостиль»?

Ні, така довідка видається лише в Україні за місцем проживання заявника, після чого печатка «Апостиль» проставляється в Міністерстві закордонних справ України (м.Київ).

Консульство може витребувати з України відомості про несудимість щодо Вас і видати Вам на підставі цього довідку іспанською мовою, на бланку консульства. На консульській довідці печатка «Апостиль» не проставляється.

Звертаємо увагу, що деякі іспанські органи не приймають таку консульську довідку і вимагають довідку, видану Міністерством внутрішніх справ України з печаткою Апостиль. У такому разі Вам потрібно витребувати таку довідку особисто в Україні або через довірену особу за нотаріально посвідченою довіреністю. Тому, перед тим, як замовляти довідку в консульстві, просимо Вас пересвідчитися, чи підійде Вам саме консульська довідка про несудимість без печатки «Апостиль».

Яким чином сплачується консульський збір?

Ви можете сплатити консульський збір безпосередньо в приміщенні Консульства при поданні документів (за допомогою терміналу, приймаються особисті іменні банківські платіжні картки) або у відділенні банку BBVA поблизу консульства за адресою av.Diagonal, 662, Barcelona.

Банківські картки, видані на ім’я інших осіб (чоловіка, дружини, друзів) не приймаються.

Сплата консульського збору готівкою у Консульстві не допускається.

Як мені поставити автомобіль на консульський облік?

Автомобілі на консульський облік не ставляться. На тимчасовий консульський облік можуть стати лише громадяни України, за наявності відповідних документів.

У нас на території Іспанії народилася дитина, нам потрібно її зареєструвати громадянином України. Наші дії?

Для того, щоб зареєструвати дитину громадянином України, Вам необхідно підготувати відповідні документи. Звертаємо Вашу увагу, що для отримання дитиною резиденції відомості про дитину мають бути внесені до паспорта батька/матері.

 

Де можна отримати інформацію, яка допоможе мені облаштуватися на території України після тривалого перебування за кордоном?  

Корисну інформацію громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном, у вигляді інформаційної брошури, можна завантажити тут.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux