• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Español
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 30 січня 2020 року о 23:25

Згідно зі статтею 22 Закону України «Про Єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особи чи її спеціальний статус» кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – ПГУВК).

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається дипломатичним представництвом/консульською установою у таких випадках:

  • оформлення вперше паспорта (у тому числі у зв'язку із набуттям громадянства України);
  • втрата або викрадення паспорта;
  • непридатність паспорта для подальшого використання;
  • відсутність в паспорті вільних сторінок для віз та інших позначок;
  • закінчення строку дії паспорта;
  • зміна інформації, внесеної до паспорта;
  • виявлення помилки в інформації, внесеної до паспорта.

При оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон до Єдиного демографічного реєстру вноситься інформація, передбачена згаданим вище Законом (якщо на цей час інформація не була внесена до Реєстру або якщо зазначена інформація змінилася). Для внесення інформації вперше до Реєстру у зв'язку із оформленням паспорта громадяни України мають надати документи, що підтверджують таку інформацію (наприклад, для підтвердження місця народження подається свідоцтво про народження чи паспорт громадянина України, для підтвердження місця проживання/перебування (реєстрації) - документ, виданий відповідними органами країни перебування, для підтвердження громадянства України осіб, які набули громадянство України за територіальним походженням чи народженням – довідка про реєстрацію особи громадянином України, тощо).

Записатися на прийом для вчинення консульських дій можна за цим посиланням: https://online.mfa.gov.ua/

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон

(строк оформлення – 3 місяці) до Консульства особисто подаються такі документи:


  • Заява-анкета (надсилається у додатку); anketa.doc
  • Оригінал і копія закордонного паспорта (перша сторінка). За наявності двох паспортів необхідно пред’явити обидва;
  • Оригінал і копія внутрішнього паспорту громадянина України  (всіх непустих сторінок) у випадку, якщо строк дії закордонного паспорту закінчився;

  • Якщо паспорт ще дійсний або продовжений, достатньо якісної копії внутрішнього паспорта України (всіх непустих сторінок);
  • Якщо внутрішній паспорт вже нового зразка (ID-картка) – копія з обох сторін;

  • Копія ідентифікаційного коду (Реєстраційний номер облікової картки платника податків)  - у разі наявності, за бажанням;

  • Документ, що підтверджує право на тимчасове проживання чи факт такого проживання на території Іспанії, а саме:
Оригінал і копія дійсного дозволу на проживання в Іспанії  - Permiso de Residencia; 
Якщо немає дозволу на проживання, або він закінчився – Empadronamiento histórico de fecha reciente.

  • Обовязково надається одна кольорова фотографія розміром 3,5 см на 4,5 см. 

  • Окрім того, під час прийому документів та оформлення паспорта у приміщенні Консульства відцифровуються відбитки пальців, підпис та проводиться фотографування.

  • Консульський збір за оформлення паспорта складає 120 євро.
  • Забрати готовий паспорт можна тільки особисто.
  • Термін оформлення - до 3-х місяців.

  • У разі необхідності залишити паспорт після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому дійсних віз або у випадку, якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження Permiso de Residencia необхідно заповнити заяву. zayava-pguvk-proshu-povernuti-anulovaniy-pguvk.doc

Записатися на прийом для вчинення консульських дій можна за цим посиланням: https://online.mfa.gov.ua/

Подати документи на оформлення паспорту може один із батьків, присутність або дозвіл від іншого з батьків не є обов'язковими.

Присутність дитини обов’язкова з 12 років.

 

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (строк оформлення – 3 місяці) до Консульства подаються такі документи:

  • Заява-анкета (надсилається у додатку, для збереження часу краще заповнити вдома); anketa.doc
  • Оригінал і копія паспорта дитини, проїзного документу дитини або копія паспорта одного з батьків, де вписана дитина;
  • Для дитини, що перебуває на постійному консульському обліку – копія сторінок паспорта з відміткою про постійне проживання в Іспанії;
  • Оригінал і копія свідоцтва про народження дитини;
  • Оригінали і копії (перша сторінка) дійсних закордонних паспортів батьків;
  • Документ, що підтверджує право на тимчасове проживання чи факт такого проживання на території Іспанії, а саме:
  • Оригінал і копія дійсного дозволу на проживання в Іспанії  - Permiso de Residencia;
    Якщо немає дозволу на проживання, або він закінчився – Empadronamiento histórico de fecha reciente або довідка з навчального закладу.
  • Копія ідентифікаційного коду (Реєстраційний номер облікової картки платника податків) - у разі наявності, за бажанням;
  • Одна кольорова фотографія розміром 3,5 см на 4,5 см., а також:

Для дітей до 12 років -  одна кольорова портретна фотографія розміром 10 см на 15 см (обличчя займає 70% простору, білий фон, якісне зображення);

Якщо дитина народилась в Іспанії, додатково потрібно надати такі документи:

  • довідка про реєстрацію дитини громадянином України – обов’язково оригінал і копія;
  • належним чином підготовлене іспанське свідоцтво про народження дитини – оригінал і копія. У разі його відсутності, необхідно зробити наступне:
  • отримати в Registro Civil Certificacion Literal del Acta de Nacimiento;
  • поставити штамп Apostilla в Tribunal Superior de Justicia автономної області, де ви проживаєте та перекласти згадане свідоцтво українською мовою, після чого Консульство завірить підпис перекладача (консульський збір за засвідчення підпису перекладача становить 18 євро);
  • зробити з усього свідоцтва з перекладом одну фотокопію.

Окрім того, під час прийому документів та оформлення паспорту у приміщенні Консульства:

Дітям з 12 років - відцифровуються відбитки пальців та проводиться фотографування;

Дітям з 14 років - відцифровуються відбитки пальців та підпис, а також проводиться фотографування.


У разі необхідності залишити паспорт після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому дійсних віз або у випадку, якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження Permiso de Residencia необхідно заповнити заяву. zayava-pguvk-proshu-povernuti-anulovaniy-pguvk-ditini.doc

Паспорт дитині до 16 років оформлюється на 4 роки.

Консульський збір за оформлення паспорта дитині до 16 років складає 37 євро.

За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон справляється консульський збір у порядку та розмірах, визначених законодавством.

При оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон особи, яка досягла шістнадцятирічного віку, термін його дії становить 10 років.

Особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється на 4 роки.

Чинним законодавством України не передбачена можливість оформлення паспорта у терміновому порядку при поданні документів до закордонних дипломатичних та консульських установ. Строк оформлення паспорта за кордоном може сягати 3-х місяців та залежить, зокрема, від періодичності доставки виготовлених паспортів з території України.

Інформацію про стан оформлення паспорта можна перевірити за допомогою Вашого особистого ідентифікатора сесії на сайті http://passport.mfa.gov.ua/

Нагадуємо, що отримати паспорт в Консульстві можна після того, як стан його оформлення буде змінено на «Прибув до ЗДУ».

До відома громадян України!

На період дії воєнного стану в Україні Кабінет Міністрів України затвердив Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Генеральне консульство України в Барселоні тимчасово продовжує термін дії закордонних паспортів та вносить дані про дітей до 16 років до закордонного паспорта батьків або законних представників.

Звертаємо також Вашу увагу на деякі зміни при продовженні терміну дії закордонних паспортів та внесення до закордонних паспортів даних про дітей (постанова КМУ від 18.10.2022 № 1185 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №170), а саме:

строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на підставі заяви особи або її законного представника. Заява може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон (раніше цей термін обраховувався трьома місяцями).

 

ВАЖЛИВО! Продовження строку дії паспорта шляхом проставлення уповноваженою консульською посадовою особою відповідного запису рекомендуємо здійснювати виключно у випадку нагальної потреби. Вказане пов'язане з непоодинокими випадками неврахування органами США та інших країн, а також представниками перевізників продовжених закордонних паспортів. Крім того, продовжені небіометричні паспорти не надають права на безвізовий в'їзд до країн Шенгенської зони. За відсутності термінової потреби в продовженні закордонного паспорта, пропонуємо розглянути варіант оформлення нового закордонного біометричного паспорта.


Для продовження терміну дії закордонного паспорта заявник подає наявний закордонний паспорт та дійсний паспорт громадянина Украни.

У разі продовження терміну дії закордонного паспорта дитини (для дітей до 16-річного віку) заявник подає наступні документи:

∙ Закордонний паспорт дитини.

∙ Свідоцтво про народження дитини*.

∙ Дійсний паспортний документ законного представника.

∙ Документ, що підтверджує повноваження особи, як законного представника (у разі необхідності).

∙ У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо)*.

Звертаємо Вашу увагу, що продовження терміну дії закордонного паспорта можливе на строк до 5 років, а у випадку продовження закордонних паспортів дітей - на термін до 4 років дії.

Вказана консульська дія здійснюється за попереднім записом на прийом на вибрану консульську дію:

- продовження паспорту громадянина України для виїзду за кордон.

 

* Видані компетентними органами іноземної держави документи про реєстрацію актів цивільного стану (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо), що подаються до консульства, повинні бути засвідченні в установленому законодавством порядку (штамп “Апостиль” або легалізація), якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.

Рішення щодо можливості продовження терміну дії закордонного паспорта заявника приймається після розгляду консульською посадовою особою поданих заявником документів.

До відома громадян України!

На період дії воєнного стану в Україні Кабінет Міністрів України затвердив Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Генеральне консульство України в Барселоні тимчасово продовжує термін дії закордонних паспортів та вносить дані про дітей до 16 років до закордонного паспорта батьків або законних представників.

Звертаємо також Вашу увагу на деякі зміни при продовженні терміну дії закордонних паспортів та внесення до закордонних паспортів даних про дітей (постанова КМУ від 18.10.2022 № 1185 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №170).

Для внесення до паспорта інформації про дитину заявник подає такі документи:

∙ Дійсний закордонний паспорт.

∙ Свідоцтво про народження дитини*.

∙ Дві фотокартки 3,5х4,5 см.

∙ Документ, що підтверджує повноваження особи, як законного представника (свідоцтво про народження).

∙У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо)*.

Вказана консульська дія здійснюються за попереднім записом на прийом на вибрану консульську дію:

- внесення відомостей про дитину до паспорту одного з батьків.

* Видані компетентними органами іноземної держави документи про реєстрацію актів цивільного стану (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо), що подаються до консульства, повинні бути засвідченні в установленому законодавством порядку (штамп “Апостиль” або легалізація), якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.

Рішення щодо можливості внесення даних про дитину до закордонного паспорта заявника приймаються після розгляду консульською посадовою особою поданих заявником документів.

Посвідчення особи на повернення в Україну є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами), дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається закордонними дипломатичними установами України. 

Оформляється у разі:

  • - втрати або викрадення під час перебування за межами України документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • - коли строк дії документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, закінчився;
  • - коли встановлено, що документ, який посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;
  • - коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.


Посвідчення може бути також видано особам без громадянства, які мають право на постійне проживання в Україні, іноземцям та особам без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, в разі втрати або викрадення під час перебування за кордоном виданих в Україні документів, що посвідчують особу та дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, якщо строк дії таких документів закінчився або встановлено, що вони є недійсними з інших причин.


Повну інформацію щодо оформлення Посвідчення особи на повернення в Укра\ну в Генеральному консульстві України в Барселоні розміщено за посиланням:

https://barcelona.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/posvidchennya-osobi-na-povernennya-v-ukrayinu

Оформити новий або продовжити строк дії наявного "внутрішнього" паспорта громадянина України (у формі книжечки або у формі ID-картки) у дипломатичних установах України неможливо.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 р. № 1202 встановлено, що паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Інформація про оформлення або обмін паспорта громадянина України в територіальних органах / територіальних підрозділах Державної міграційної служби України доступна тут: https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni.html .

Рекомендуємо ознайомитися з інформацією про Паспортний сервіс ДП «Документ» за кордоном тут: https://pasport.org.ua/centers.

На період дії воєнного стану, експрес - доставка виготовленого нового «закордонного» паспорта можлива виключно за допомогою оператора поштового зв’язку з міжнародних експрес-відправлень «VFS.Global»

Замовити кур’єрську доставку та провести оплату за замовлення ПГУВК можливо за посиланням:

http://services.vfsglobal.com/upa/uk/ukr/apply-passport

Під час оплати за доставку Вас система попросить ввести вхідний номер заявки - це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який Вам видали в Генеральному консульстві. 

Після здійснення успішної оплати, Ви отримаєте на вказану Вами електронну адресу лист-підтвердження з квитанцією, яку необхідно далі надіслати разом із заповненою заявою на електронну адресу Генерального консульства [email protected]  

Звертаємо увагу, що термін доставки виготовленого паспорта в умовах воєнного стану може складати до 2 тижнів.

УВАГА! Консульська установа не є стороною угоди між громадянином та компанією DHL та не несе відповідальності за невиконання чи неналежне надання послуг із доставки паспорта у міжнародному експрес-відправленні.

Відповідно до пункту 71 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, персоналізовані бланки паспортів для виїзду за кордон (далі – ПГУВК) за письмовою заявою та за рахунок коштів заявника можуть бути надіслані Міністерством закордонних справ до закордонних дипломатичних установ (далі – ЗДУ) міжнародним експрес-відправленням.

З цією метою АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» розробило на своєму сайті зручний сервіс замовлення міжнародної експрес-доставки паспортів громадянина України для виїзду за кордон до закордонної дипломатичної установи з можливістю оплати послуг платіжними банківськими картками Mastercard або VISA.

Для того, щоб скористатися сервісом, необхідно перейти за цим посиланням на сайт АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» та натиснути кнопку "оформити" біля зображення українського паспорта у розділі "ДОСТАВКА".

Далі необхідно заповнити форму, вказавши у відповідному полі вхідний номер заявки. Вхідний номер заявки - це номер ідентифікатора сесії з шести цифр, який Ви отримали від консульської посадової особи під час подачі Вами документів у Консульстві та використовували для перевірки відомостей про стан оформлення Вашого паспорта.

Підтвердженням оплати за послуги DHL Express Україна є квитанція про сплату від компанії Портмоне, яка формується автоматично після оплати замовлення і надсилається на електронну адресу заявника (на сайті також передбачена можливість відправити квитанцію на електронну адресу Консульства, зазначивши електронну адресу у відповідному полі «Квитанція на e-mail адресу»).

Після оформлення замовлення та оплати доставки паспорта з використанням сервісу DHL Express Україна необхідно подати до Консульства (або надіслати на електронну пошту [email protected]) письмову заяву про доставку паспорта dhlzayava.docx разом з копією квитанції про сплату за послуги DHL Express Україна.

Після того, як Ваш паспорт отримав у Відомчій інформаційній системі статус «Виготовлений, але не виданий», Консульство надсилає Вашу заяву з проханням здійснити доставку паспорта та копію квитанції на адресу МЗС України, яке передає виготовлений паспорт кур'єру DHL Express Україна.

Паспорт доставляється на адресу Консульства. Після надходження Вашого паспорта його статус у Відомчій інформаційній системі буде змінено на «Прибув до ЗДУ», і Ви зможете отримати його в Консульстві протягом року.

При виникненні додаткових запитань щодо переміщення документа мережею DHL Express, звертайтесь, будь ласка, до контактного центру DHL Express Україна за телефоном +380444902606, або за електронною адресою: [email protected].

Якщо Ви замовили у територіальному органі/територіальному підрозділі Державної міграційної служби України (ДМСУ) паспорт громадянина України для виїзду за кордон або паспорт громадянина України у формі ID-картки, але не встигли його отримати в Україні та наразі перебуваєте за кордоном і не маєте змоги відвідати ДМСУ, Ви можете звернутися до Генерального консульства України в Барселоні та отримати свій паспорт у нас.

Алгоритм доставки паспортів до Барселони:

        Щодо варіантів доставки документів до Барселони дивіться тут: https://mfa.gov.ua/consul/forua/pas-doc/mail 

        Заявка, яку необхідно заповнити для оформлення доставки паспорта: zayava-dostavka-pguvk-dmsu+.doc

        Просимо врахувати, що строк доставки документів дипломатичною поштою складає понад три місяці.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux