Захід, що був ініційований юридичними компаніями "Global Abogados" (Барселона) та "Jurimex" (Київ) за підтримки Торгової палати Барселони, зібрав близько 60 представників іспанських компаній, серед яких не тільки ті, що започаткували і розвивають торговельно-економічні стосунки з українськими партнерами, але й такі, що виявляють інтерес до ведення бізнесу з вітчизняними суб’єктами господарської діяльності.
До учасників заходу звернувся Генеральний консул України в Барселоні О.В.Хрипунов, акцентувавши, зокрема, увагу на змінах, що вносяться до законодавства України та покликані усіляко сприяти спрощенню процедур для функціонування підприємницької діяльності, залучення іноземних інвестицій в національну економіку. Він також окреслив головні заходи, які вживаються українським Урядом з метою виконання положень, визначених у Висновках Ради Європейського Союзу у закордонних справах від 10.12.2012 та підписання під час Саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, що передбачає створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.
Привітання та побажання успіхів у проведенні заходу від імені Посла України в Іспанії передав учасникам конференції радник з економічних питань Посольства В.Я.Красільчук. Дипломат стисло зупинився на головних аспектах привабливості для іноземних інвесторів ринку в Україні, що розширюється, у тому числі в контексті зближення інтересів суб’єктів господарювання України та Іспанії та формування й реалізації інтересів іспанських компаній задля входження в український ринок.
Представники юридичної компанії "Jurimex" Д.Гетьманцев, О.Єфімчук та А.Антоненко розкрили основні положення законодавства України щодо режиму іноземних інвестицій в Україні, правових форм заснування підприємств, сфери оподаткування та вирішення можливих конфліктів через арбітражні суди.
Адвокати юридичної компанії "Global Abogados" А.Ґамез, Т. де Веест Прат-і-Жорба, Ю.Шоріна надали роз’яснення стосовно функціонування в Україні сфер підприємницької діяльності, де присутність іноземного капіталу є порівняно високою, основних перешкод на шляху входження в український ринок, важливості встановлення й розвитку зв’язків з потенційним партнером в Україні, спроможним представляти інтереси іспанської компанії та переліку провідних юридичних фірм, здатних надати кваліфіковані консультаційні послуги суб’єктам господарської діяльності.
Захід дозволив його учасникам отримати важливу інформацію щодо нинішнього стану та перспектив розвиту української економіки, зокрема в контексті перспективи підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, законодавства та умов ведення бізнесу в Україні іноземними компаніями, пом'якшити сприйняття рівнів ризику підприємствами, зацікавленими у співпраці з українськими суб’єктами господарської діяльності.