• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Español
Комюніке Генерального консульства України в Барселоні
Опубліковано 18 липня 2014 року о 16:41

17 липня 2014 року на висоті 10100 метрів був збитий цивільний літак Boing-777 (рейс MAS-17) авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», що прямував з Амстердама (Голландія) — Куала Лумпур (Малайзія). Всі 280 пасажирів, які перебували на борту літака, а також 15 членів екіпажу загинули.

Ця авіакатастрофа стала трагедією для України та всього світу.

Ми висловлюємо щирі співчуття сім’ям та близьким загиблих у цій жахливій катастрофі.

Президент України невідкладно ініціював створення Державної комісії із залученням фахівців ІКАО та інших міжнародних структур з метою належного розслідування причин цього терористичного акту. Здійснюються всі можливі пошуково-рятувальні заходи. Для координації робіт у Харкові буде створено відповідний штаб. Виділено 300 місць для безкоштовного розміщення близьких та родичів загиблих. Віднайдені тіла загиблих доправляються до м.Харків.

Так, за наявною на цей момент інформацією, близько 16.20 за київським часом літак зник з екранів радарів Дніпропетровського районного диспетчерського центру. Літак впав в 3-х кілометрах на північний захід від населеного пункту Грабове, Шахтарського району Донецької області поблизу українсько-російського кордону.

Місце падіння уламків літака знаходяться в зоні, яка на сьогодні перебуває під оперативним контролем терористичних угруповань, які підтримуються РФ. З огляду на це Урядом України вживаються усі заходи з тим, щоб домовитися з представниками незаконних збройних формувань та отримати повний доступ до місця катастрофи для проведення необхідних дій з опізнання та репатріації тіл загиблих на батьківщину.

В МЗС України створено оперативний штаб, який працюватиме цілодобово із зверненнями рідних загиблих пасажирів та координуватиме відповідну роботу з дипломатичними установами іноземних держав, акредитованими в Україні. Також, відповідні оперативні штаби створено при Посольствах України в Малайзії та в Королівстві Нідерланди. З 17 липня МЗС України забезпечено термінове оформлення в’їзних віз близьким та родичам загиблих в міжнародному аеропорту «Бориспіль», з 18 липня – в аеропорту м.Харків.

Важливо, що за останні дні це вже 3 збитий літак: 14 та 16 липня з території РФ були збиті літаки АН-26 та СУ-25 ЗС України.

Уже на цьому етапі є всі підстави вважати, що у даному випадку йдеться про цілеспрямоване збиття літака за допомогою зенітно-ракетного комплексу.

Варто відзначити, що за період проведення АТО зенітно-ракетні комплекси ЗС України не застосовувалися, жодного пуску зенітних керованих ракет не було. Винищувачів Збройних Сил України в цей час в повітряному просторі не було. Літак Boеing-777 знаходився поза зоною ураження наземних засобів протиповітряної оборони Збройних Сил України.

Вже через декілька годин після теракту СБУ отримала та оприлюднила беззаперечні докази того, що цей літак був збитий проросійськими терористами з російської зброї. Записи відповідних телефонних розмов розміщені за такими посиланнями:

http://youtu.be/V5E8kDo2n6g (оригінальне відео),

http://youtu.be/BbyZYgSXdyw (субтитри англійською мовою),

http://youtu.be/jb3Y_eWkAmc (субтитри німецькою мовою).

Цей випадок остаточно довів, що в основі насадженої Кремлем нестабільності на Донбасі лежать не політичні процеси, а державний тероризм, який становить безпосередню загрозу міжнародному миру та безпеці.

Уряд України вживає всіх заходів для розслідування катастрофи літака Боїнг-777 Малайзійських авіаліній та надає необхідне сприяння близьким та родичам загиблих пасажирів літака.

Повітряний простір над Донецькою, Луганською та частиною Харківської областей повністю закритий для польотів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux