• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Español
РЕФОРМИ В УКРАЇНІ: ПРОГРЕС У 2017, ПРІОРИТЕТИ НА 2018
Опубліковано 05 березня 2018 року о 18:37

Презентаційний матеріал КМУ щодо реформ в Україні - Reforms.pdf

1.       ПІДСУМКИ 2017 року

-          Головними досягненнями України в 2017 стали збереження макроекономічної стабільності, забезпечення подальшого економічного зростання та продовження системних інституційних реформ.

-          Економічні показники 2017 року (зростання ВВП на рівні 2.2%) показують, що Україна перейшла до фази економічного зростання.

-          Сфери реформування, в яких досягнуто помітного успіху: охорона здоров’я, пенсійна, освітня реформи та приватизація.

-          Було закладено підґрунтя для прозорого та ефективного управління державними компаніями, а також створено передумови для проведення земельної реформи.

1.1.    Пенсійна реформа.

-          Введено розрахунок для всіх категорій працівників на основі тривалості страхового стажу. Підвищено пенсії для 10.2 млн пенсіонерів. У 2018 році введені нові підвищені пенсії для військових пенсіонерів.

1.2.    Освітня реформа.

-          Прийнято закон «Про освіту» та розпочато розробку спеціального законодавства (про середню школу, професійно-технічну освіту, та зміни фінансування вищих учбових закладів).

-          Розпочалась реалізація концепції Нової Української Школи в початкових школах, що продовжиться в середніх школах до 2029 року.

1.3.    Реформа охорони здоров’я.

-          Прийнято законодавство про фінансові гарантії надання медичних послуг та препаратів.

-          Починаючи з липня 2018, запрацює Національна Служба Здоров’я для надання первинної допомоги.

-          Повне виконання реформи в розділі щодо первинної допомоги завершиться в 2019 році.

1.4.    Приватизація державних підприємств.

-          На початку 2018 року ухвалено закон «Про приватизацію», що спрощує процедуру приватизації: тільки 2 групи об’єктів приватизації (мало- та великомасштабна приватизація) замість 6-ти, тільки 2 типи аукціонів замість 5 і т.д. Таким чином, маломасштабна приватизація проводиться виключно шляхом онлайн-аукціонів, а саме через електронну платформу ProZorro, яка вже дозволяє здійснювати продаж та оренду державного майна легко, швидко та прозоро.

-         Завершено розподілення державних підприємств за групами для подальшої процедури сортування.

-       Перепризначено незалежних директорів Наглядової Ради НАК Нафтогаз.

-          На 2018 рік запланована приватизація таких великих підприємств як Центренерго, Турбоатом, Одеський Портовий Завод, Укргазбанк.

1.5.    Реформа державного управління.

-          Затверджено нове стратегічне планування в рамках Середньострокових Пріоритетних Дій Уряду до 2020.

-          Почалась реорганізація в 10 міністерствах, 3 інших урядових органах та 50 директоратах, введено позиції близько 800 фахівців з питань реформ.

 

1.6.    Земельна реформа.

-          Разом зі Всесвітнім Банком розроблена концепція Національного ринку землі.

-          Затверджена Державна програма з розвитку фермерства на 2018-2020рр.

              1.7.    Боротьба з корупцією

-          Україна систематично займається питаннями дерегуляції бізнесу, знищено корупцію в адміністрації податків, змінена система держаних закупівель.

-          За підрахунками, тільки цього року завдяки роботі Prozorro Україна заощадила близько 700 млн євро.

-          Закупівлі медпрепаратів стали ефективнішими, і заощадили близько 40% бюджетних коштів; водночас, ціни на деякі препарати стали в 20 разів нижчими.

-          Всі державні реєстри стали відкритими.

-          Посилено вимоги щодо декларації майна державних чиновників.

-          Майже повністю сформовано державну антикорупційну вертикаль: від запобігання (НАЗК) до боротьби (НАБУ, САП). Справа залишилась за створенням спеціалізованого Вищого Антикорупційного Суду України. За оцінками Голови Верховної ради України, закон про ВАнСУ має всі шанси бути ухваленим до травня 2018.

-        Проведені значні зміни в податковій сфері. Покращено податкове управління, включаючи автоматичне відшкодування ПДВ.

1.8.    Децентралізація

-          Децентралізація є однією з найуспішніших на сьогодні реформ в Україні та такою, що наближається до успішного завершення.

-          На сьогодні сформовано 710 об'єднаних територіальних громад, які представляють 30% території України, та 14% її населення.

-          Місцеві бюджети продовжують зростати, і становлять вже майже 51.2% зведеного бюджету (це найвищий рівень за роки незалежності України).

1.9.    Інвестиційний клімат України

-          Інвестиції капіталу в Україну зросли на 19.9% за перші три квартали 2017.

 

2.       Пріоритети на 2018:

-          Україна залишається послідовною в своїх діях, спрямованих на утвердження демократичних інституцій та верховенства права, боротьби з корупцією, модернізації економіки та інфраструктури, підвищенні добробуту населення;

-          Імплементація Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС залишається серед ключових пріоритетів. ЄС став головним економічним партнером України: його частка у зовнішньоторговельному обороті сягнула 41.3%.

-          В 2017 більше 14 тис. українських компаній експортували в ЄС;

-          Прогнозоване зростання ВВП у 2018 році передбачено на рівні 3%, разом з тим, Уряд України переконаний, що при ефективних внутрішніх кроках та продовження співпраці з міжнародними партнерами, у тому числі з МВФ, зростання може скласти до 5%.

-           Головні пріоритети на 2018 рік:

o   Боротьба з корупцією, включаючи запуск Вищого антикорупційного суду;

o   приватизація та ефективне управління державними підприємствами,

o   покращення бізнес клімату,

o   модернізація інфраструктури,

o   реформа енергетичного сектору,

o   підготовка до земельної реформи та підтримка аграріїв,

o   розвиток інновацій, подальша боротьба з корупцією, укріплення верховенства права,

o   подальша реалізація вже запущених реформ (децентралізація, охорони здоров’я, пенсійна та освітня реформи).

-          В рамках політики пришвидшеного економічного зростання було сформовано пакет з 35 законопроектів, які покликані вирішити 5 основних завдань – захист бізнесу, дерегуляція, поліпшення ділового клімату, полегшення доступу до фінансування та державних ресурсів, заохочення інновацій.

-          27 червня 2018 року у Копенгагені  відбудеться Міжнародна конференція з питань реформ в Україні, від якої Україна очікує подальшої консолідації міжнародного співтовариства у сприянні реформам в Україні.

-          Чинне керівництво України визнає, що на шляху до остаточного успіху має бути зроблено значно більше, ніж було досягнуто до цього моменту, і готове до подальшої системної роботи.

-          Побоювання про «згортання реформ» у зв’язку з початком «передвиборчого періоду» українська влада відповідатиме конкретними діями та рішеннями, які розраховані на стратегічний ефект, а не продиктовані популістськими розрахунками.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux