• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Español
До уваги громадян України, які бажають проголосувати на президентських виборах 31 березня 2019 року
Опубліковано 15 лютого 2019 року о 17:29

Згідно зі статтями 27, 28 Закону України «Про Державний реєстр виборців» (далі – Закон) для підготовки та проведення голосування на виборах Президента України, народних депутатів України, всеукраїнському референдумі орган ведення Державного реєстру виборців (далі – Реєстр) в МЗС складає на основі відомостей Реєстру списки виборців для кожної закордонної виборчої дільниці.

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до відомостей Реєстру відноситься до цієї виборчої дільниці – які перебувають на діючому консульському обліку або своєчасно подали заяви про зміну своєї виборчої адреси (на виборчій дільниці при Генеральному консульстві України в Барселоні мають право голосувати виборці, які проживають в автономних областях Каталонія, Валенсія та Балеарські острови).

Для того, щоб змінити виборчу адресу, громадянин України, якій постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном і з тих або інших причин не бажає ставати на консульський облік, може подати до закордонної дипломатичної установи України заяву про зміну виборчої адреси в Реєстрі.

У цьому контексті слід врахувати, що відповідно до статті 3 Закону до основних засад ведення Реєстру віднесено однократність включення до нього виборця, тобто виборець може бути включений до Реєстру лише один раз за однією виборчою адресою та відповідно віднесений до однієї виборчої дільниці.

Виборцю для зміни виборчої адреси на нову виборчу адресу, зокрема з адреси в Україні на адресу проживання/перебування за кордоном, або з однієї адреси проживання/перебування за кордоном на іншу (наприклад, в іншій країні або на території консульського округу іншої ЗДУ) необхідно подати до Генерального консульства України в Барселоні заяву про зміну виборчої адреси в Реєстрі.

Звертаємо увагу, що при опрацюванні заяви про зміну виборчої адреси виборця також може бути включено до Реєстру, якщо виявиться, що він у Реєстрі відсутній (у цьому необхідно буде подати заяву про включення особи до Реєстру).

Звертаємо увагу:

 • виборець не може використати для відправки заяви про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси в Реєстрі поштовий чи факсимільний зв’язок або електронну пошту, заяви подаються до ЗДУ ВИКЛЮЧНО ОСОБИСТО;
 • до заяви додається копія пред’явленого документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця, - чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України);
 • у разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає ЗДУ за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця;
 • ЗДУ невідкладно передає оригінал заяви виборця до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України із супровідним листом установи, тобто, заява не передається технічними засобами зв’язку, а надсилається поштою.

Для включення до списків виборців на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року заяви необхідно подати не пізніше як за п’ять днів до дня голосування –до 25 березня 2019 року включно (за київським часом).

При цьому слід врахувати, що робота в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі «Державний реєстр виборців» має свою специфіку. Зокрема, оскільки громадяни України, які подають заяви про включення до списків виборців на закордонних виборчих дільницях, як правило, зареєстровані в Україні та, відповідно, мають виборчу адресу в Україні, то по кожній такій заяві необхідно отримати погодження органу ведення Реєстру за виборчою адресою заявника в Україні. Така процедура, як правило, триває не менше доби. При цьому органи ведення Реєстру в Україні працюють у визначені робочі години (за київським часом), як і в цілому автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система «Державний реєстр виборців». Тому, оскільки списки виборців для усіх дільниць формуються централізовано Службою розпорядника Державного реєстру виборців, то громадяни, які подали заяви в останній момент, до списків можуть і не потрапити. Зокрема, з ранку 26 березня ц.р. вже починається передача уточнених списків виборців по низці закордонних виборчих дільниць представникам Служби дипломатичних кур’єрів України, які будуть здійснювати їх доставку за кордон.

Тому громадяни України, які проживають або під час виборів будуть перебувати за кордоном, мають заздалегідь подбати про своє включення до списків виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано в Державному реєстрі виборців прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу виборця, можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua).

Окремо наголошуємо, що ЗДУ не приймають заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси згідно з Порядком тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 13.09.2012 № 893, цей вид заяв подається виборцем особисто до відділу ведення Реєстру на території України.

 

УВАГА!

Громадяни України, які прибули до іноземної держави з метою короткострокового (до трьох місяців) перебування, можуть бути поставлені закордонними дипломатичними установами України на тимчасовий консульський облік громадян (до трьох місяців). Ніяких відміток у паспортному документі цих громадян не проставляється.

Для постановки на облік (до 3 місяців) необхідно подати до Генерального консульства заяву (зразок додається), а також копії сторінок паспортного документа.

Інформація про громадян України, які взяті на облік та перебуватимуть за кордоном під час чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, буде внесена до Державного реєстру виборців.

Громадяни України можуть стати на консульський облік (до 3 місяців) шляхом надсилання документів поштовим зв’язком.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux