• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Español
Інформація про порядок включення громадян до списків виборців на закордонній дільниці
Опубліковано 25 лютого 2019 року о 18:29

Шановні громадяни України!

У зв’язку з проведенням виборів Президента України 31 березня 2019 року привертаємо увагу до необхідності своєчасного включення до списків виборців, які голосуватимуть на закордонній виборчій дільниці при Генеральному консульстві України в Барселоні.

Звертаємо увагу, що до 25 березня 2019 року (останній день подачі документів для внесення до списку виборців на закордонній дільниці) для прийняття на консульський облік ГКУ в Барселоні проводить додатковий прийом громадян з понеділка по п’ятницю з 16:00 до 18:00, окрім 8 та 14 березня.

Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано в Державному реєстрі виборців прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу виборця, можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN ) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua ).

Найпростіший спосіб забезпечити своє включення до списків виборців за кордоном – стати на консульський облік в Генеральному консульстві України в Барселоні (далі – ГКУ).

Громадяни України, які прибули в Іспанію з метою короткострокового (до трьох місяців) перебування, та не мають дозволу на проживання в Іспанії, та перебувають на території консульського округу Посольства України в Іспанії також можуть бути прийняті на консульський облік (до трьох місяців, без проставлення штампу в паспорті). 
Для постановки на облік до трьох місяців необхідно подати до ГКУ особисто або поштою (Consulado General de Ucrania en Barcelona, c/Numancia, 185, bajos II, 08034, Barcelona) заповнену заяву, а також копію першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон та копію першої сторінки внутрішнього паспорта або свідоцтва про народження.
Під час заповненні заяви наполегливо просимо звернути увагу на точність її заповнення, особливо у тих пунктах, в яких слід вказати дані, які не підтверджуються закордонним паспортом, а саме:
- обов’язково зазначати прізвище, ім’я та по-батькові;
- у графі «попередні прізвища, імена, по-батькові (за наявності)» зазначаються усі прізвища або імена, якими користується або користувався громадянин (наприклад, якщо прізвище змінювалося внаслідок реєстрації шлюбу, необхідно зазначити як актуальне, так і дошлюбне прізвище);
- дані про місце народження мають зазначатися у відповідності до даних, що містяться у свідоцтві про народження, та обов’язково містити точну назву населеного пункту, району та області, та назву країни;
- у графі «адреса місця проживання в Україні» вказується точна адреса реєстрації в Україні (область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, номер квартири);
- поштова адреса місця тимчасового перебування в Іспанії має бути написана правильно і розбірливо (українською та іспанською мовами).
Інформація про громадян України, які взяті на консульський облік буде внесена до Державного реєстру виборців, що дасть можливість проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року на виборчій дільниці при ГКУ.

Порядок прийняття на тимчасовий консульський облік
Громадяни України, які тимчасово перебувають в Іспанії на території ГКУ для прийняття на тимчасовий консульський облік подають наступні документи:
- заповнені заява та облікова картка громадянина, який тимчасово перебуває за кордоном;
- дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- копії сторінок паспорта із відомостями про пред’явника документа;
- оригінал і копію виданого компетентними органами Іспанії дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (tarjeta de residencia o tarjeta de residencia y trabajo), термін якого є дійсним не менше 3 місяців з моменту подання документів до консульського підрозділу;
- фотокартку розміром 35 х 45 мм.
Громадяни України, які планують тимчасово перебувати на законних підставах в Іспанії більш ніж три місяці, приймаються на тимчасовий консульський облік на термін, зазначений у виданому компетентними органами Іспанії дозволі. 
УВАГА! Громадяни, які раніше стали на консульський облік, мають перевірити термін дії обліку в паспорті (зазначено на штампі, проставленому в паспорті), якщо тимчасовий облік закінчився, тоді необхідно поновити свій консульський облік, надавши вищевказані документи.

УВАГА! Громадяни України, які вже перебувають на обліку в ГКУ в обов’язковому порядку мають перевірити своє включення до списків виборців на закордонній виборчій дільниці за посиланням https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN


Порядок включення до списків виборців без постановки на консульський облік
Для того, щоб змінити виборчу адресу та проголосувати 31 березня 2019 року на виборчій дільниці при ГКУ, громадяни України, які постійно проживають або тимчасово перебувають в Іспанії на території консульського округу ГКУ в Барселоні в Іспанії та не бажають ставати на консульський облік, можуть подати до ГКУ заяву про зміну виборчої адреси в Реєстрі виборців.
У цьому контексті слід врахувати, що відповідно до статті 3 Закону до основних засад ведення Реєстру виборців віднесено однократність включення до нього виборця, тобто виборець може бути включений до Реєстру лише один раз за однією виборчою адресою та відповідно віднесений до однієї виборчої дільниці.
Звертаємо увагу, що при опрацюванні заяви про зміну виборчої адреси виборця також може бути включено до Реєстру, якщо виявиться, що він у Реєстрі відсутній (у цьому разі необхідно буде подати заяву про включення особи до Реєстру).
Звертаємо увагу:
виборець не може використати для відправки заяви про включення до Реєстру або зміну виборчої адреси в Реєстрі поштовий (на відміну від постановки на консульський облік) чи факсимільний зв’язок або електронну пошту, заяви подаються до ГКУ ВИКЛЮЧНО ОСОБИСТО;
до заяви додається копія пред’явленого документа, що посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця - чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України);
у разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця;
оригінал заяви виборця передається до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України із супровідним листом установи, тобто, заява не передається технічними засобами зв’язку, а надсилається поштою.
Для включення до списків виборців на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року заяви необхідно подати не пізніше як за п’ять днів до дня голосування – до 25 березня 2019 року включно (за київським часом).
При цьому слід врахувати, що робота в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі «Державний реєстр виборців» має свою специфіку. Зокрема, оскільки громадяни України, які подають заяви про включення до списків виборців на закордонних виборчих дільницях, як правило, зареєстровані в Україні та, відповідно, мають виборчу адресу в Україні, то по кожній такій заяві необхідно отримати погодження органу ведення Реєстру за виборчою адресою заявника в Україні. Така процедура, як правило, триває не менше доби. При цьому органи ведення Реєстру в Україні працюють у визначені робочі години (за київським часом), як і в цілому автоматизована інформаційно -телекомунікаційна система «Державний реєстр виборців». Тому, оскільки списки виборців для усіх дільниць формуються централізовано Службою розпорядника Державного реєстру виборців, то громадяни, які подали заяви в останній момент, до списків можуть не потрапити. Зокрема, зранку 26 березня ц.р. вже починається передача уточнених списків виборців по низці закордонних виборчих дільниць представникам Служби дипломатичних кур’єрів України, які будуть здійснювати їх доставку за кордон.
У разі, якщо Ви переконалися, що включені до списку виборців на виборчій дільниці при ГКУ, для голосування 31 березня 2019 року Вам необхідно особисто прийти за адресою Генерального консульства України в Барселоні: с/Numancia, 185, bajos II, із оригіналом чинного на день голосування паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux