• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Español
Щодо декларування доходів, отриманих у 2017 році
Опубліковано 16 березня 2018 року о 19:00

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАГАДУЄ ПРО ОБОВ’ЯЗОК ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ 

ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ

Платникам податку на доходи фізичних осіб (далі ПДФО) є зокрема:

Фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи,

Фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

            Обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) виникає у платника податку відповідно до норм,  передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ) у разі отримання ним протягом року різних видів оподаткованих доходів, зокрема:

   у випадку, якщо при нарахуванні чи виплаті доходів податок не утримувався (пп.168.1.3. ПКУ);

   якщо доходи були отримані від особи, яка не є податковим агентом та іноземні доходи.

У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку -отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію (п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 ПКУ) 

За результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 170.10 ст.170 ПКУ). 

Згідно статті 14.1.55.  п.14.1 ст.14 ПКУ дохід, отриманий з джерел за межами України, - будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам.

ТЕРМІНИ

ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ТА СПЛАТИ ПОДАТКОВОГО ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Категорія платника податку

Термін подання декларації*

Граничний термін сплати податкового зобов’язання

Громадяни

До 2 травня 2018 року

До 1 серпня року 2018

У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Кодексом та іншими законами.

Сума отриманих за межами України доходів (перерахованих у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів), відповідні податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, інформація щодо країни походження доходу та назви валюти відображаються у рядку 10.6 декларації без заповнення окремого додатку.

Сума податків, сплачених за кордоном, на яку платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання згідно ПКУ, вказується у рядку 21 декларації.

 

СПОСОБИ ПОДАННЯ

ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ

 • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
 • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.

 • Засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. При поданні податкової звітності в електронній формі – не пізніше останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк

 Форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux